Mateusz Paczkowski
Cześć, mam na imię Mateusz
Jestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Ukończyłem studia licencjackie, a następnie magisterskie na kierunku Fizjoterapia. Od 2015 roku działam czynnie zawodowo. Swoje pierwsze samodzielne kroki w tym zawodzie stawiałem we Włoszech a dokładniej na słonecznej Sycylii w miejscowości Katania. Tam w Azienda Ospedaliera per l’Emergenza Cannizzaro oraz Casa di Cura Villa L’Ulivo pracowałem na oddziałach rehabilitacji neurologicznej i ortopedycznej. Od tego czasu dużo się zmieniło, dziś jestem nie tylko Fizjoterapeutą ale i Naturopatą, Masażystą, Terapeutą Manualnym, skończyłem wiele kursów i szkoleń m.in. z Medycyny Manualnej wg FRSc, Pinoterapii, Dry Needling, FDM i wielu innych.
Uważam, że ciągłe poszerzanie swojej wiedzy jest niezbędnym elementem w pracy z pacjentem, dlatego mam zamiar nieustannie się rozwijać.
Od 2018 roku razem z dr n. med. Marianem Majchrzyckim oraz dr hab. Sławomirem Marszałkiem współorganizuje i osobiście biorę czynny udział w projekcie Kathmandu Therapy CAMP.
Projekt ten powstał z myślą niesienia pomocy z zakresu terapii i rehabilitacji w ramach prac wolontariackich na rzecz osób z niepełnosprawnościami w Nepalu. Jest to również dobra okazja do zaczerpnięcia wiedzy Medycyny Wchodu, nauki technik Ajurwedy, Akupunktury oraz Medycyny Tybetańskiej - zobacz relację z wyjazdu do Nepalu
Metody, którymi pracuje
W swojej pracy korzystam zarówno z technik wyuczonych na studiach, poznanych podczas szkoleń i kursów oraz zdobytych na dalekim wschodzie. Łączenie metod konwencjonalnych z metodami niekonwencjonalnymi daje wiele nowych możliwości, uzupełnia się i umożliwia szybsze efekty pracy, a dla pacjenta szybszy powrót do zdrowia.
Oprócz pracy w zawodzie staram się aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym i lokalnym Miasta Poznania.
Jestem członkiem stowarzyszeniem Centrum Inicjatyw Międzykulturowych „Horyzonty”, z ramienia którego organizuje przeróżne wydarzenie takie jak Festiwal Zdrowia na Łazarzu, Sylwester Szalonego Seniora, zajęcia z promocji zdrowia i gimnastyki dla seniorów w domu kultury „Krąg’, Imieniny dzielnicy Łazarz, warsztaty „Rozum, Ciało, Dusza” i wiele innych.
Dodatkowo należę do Klubu Darczyńców DKMS, przy okazji zachęcam wszystkich Was do zarejestrowania się w bazie danych dawców szpiku. Mi już się udało odnaleźć swojego genetycznego bliźniaka.