Kathmandu Therapy CAMP – z misją w Nepalu

10 lutego 2021

Kathmandu Therapy CAMP został otwarty w lutym 2018 roku i powstał z myślą o najbardziej potrzebujących, o osobach dotkniętych m.in. katastrofą trzęsienia ziemi w jednym z najbiedniejszych krajów na Świecie – w Nepalu.

Jego działania koncentrują się na osobach cierpiących z przyczyn urazu rdzenia kręgowego, poruszających się na wózkach inwalidzkich, posiadających inne niepełnosprawności fizyczne nabyte podczas życia: amputacje, urazy i złamania, poparzenia, udary i inne. Drugą grupą docelową są dzieci z niepełnosprawnościami nabytymi, jak i wrodzonymi, porzucone przez własne rodziny, pozostawione na ulicach, które znalazły „dom” w przytułkach dla bezdomnych dzieci.

Staramy się zapewnić długotrwałą opiekę i leczenie niepełnosprawnej społeczności oraz edukację opiekunów i personelu medycznego. Zaczynaliśmy od jednego ośrodka, którym był BIA Foundation, na dzień dzisiejszy wspieramy terapią, masażami, opieką, jak również wyposażeniem i sprzętem rehabilitacyjnym 5 ośrodków w Kathamndu, stolicy Nepalu.

Udaje się to dzięki zawzięciu i zaangażowaniu naszego zespołu, który wyraża chęci podjęcia się pracy wolontariackiej na drugim końcu świata. Jest to możliwe dzięki nawiązaniu kontaktu i współpracy z organizacjami Windhorse-Rising, BIA Foundation, Nepal Healthcare Equipment Development Foundation oraz Sowa Rigpa International College-Nepal działającymi na terenie Nepalu. Wszystkich, którzy to czytają i są zainteresowani wyjazdem i pracą wolontariacką zapraszam do kontakt! I ty możesz pomóc 🙂

Obóz zapewnia

  1. Rehabilitacje dla osób niepełnosprawnych, ćwiczenia indywidualne, osteopatię, fizjoterapię i terapię Sowa Rigpa oraz masaże lecznicze dla potrzebujących.
  2. Warsztaty dla osób z urazami rdzenia kręgowego i osób na wózkach inwalidzkich. Szkolimy z poruszania się na wózkach, uczymy grać w gry zespołowe, udzielamy wskazówek i pomocy, jak dostosować się do wyzwań dnia codziennego i radzić sobie z problemami osobistymi, takimi jak: dbanie o siebie, odleżyny, urologia i cewnikowanie, prawidłowe dopasowanie do siebie wózka inwalidzkiego.
  3. Warsztaty z ćwiczeń i masażu klasycznego, a także masażu Tybetan Healing Yoga Nejang i Kunye. Uczestnicy są przeszkoleni jak samodzielnie wykonywać te codzienne ćwiczenia jako sposób na utrzymanie optymalnego funkcjonowania organizmu oraz jak poprzez masaż pomagać sobie wzajemnie.
  4. Dostarczenie sprzętu rehabilitacyjnego oraz zapasów artykułów medycznych niezbędnych do pracy i dalszego leczenia.

Obóz Terapeutyczny jest możliwy dzięki wsparciu i współpracy wielu organizacji:

Jeśli chciałbyś poczytać i dowiedzieć się więcej zapraszam na stronę: https://www.facebook.com/KtmTherapyCamp

Jeśli chciałbyś, aby Twoja firma została jednym ze sponsorów lub chciałbyś dołożyć swoje parę złoty na zakup sprzętów rehabilitacyjnych zapraszam do kontaktu.